MOMI DESIGN

/
3 Comments
Hej Hej!

W miniony weekend odbyłem podróż do Warszaw: mega kocham to miasto, tych ludzi i ten klimat. W przyszłości chciałbym tam zamieszkać...ale to nie o tym ma być ta notka.
W sobotę miałem przyjemność współpracować z świetnym młodym projektantem: Mateuszem z MOMI DESIGN. Pokazał mi swoją pracowanie, oczywiście nie byłbym sobą gdybym go nie wypytał o kilka rzeczy! Chciałbym przedstawić wam odpowiedzi na trzy pytania, które zadałem Mateuszowi.
Sesja odbyła się na moście Gdańskim - jest to mega ciekawe miejsce na sesje. Całość stylizacji składała się z luźnego topu i luźnych czarnych spodenek. Jest to prosta, sportowa i minimalistyczna stylizacja. Czarny jest to mój ulubiony kolor, zawsze się sprawdza.

Przedstawiam wam kilka pytań na które odpowiedział mi Mateusz :

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z projektowaniem?
momi: W sumie to dość dziwnie. Wcześniej zajmowałem się projektowaniem wnętrz i pewnego dnia zabrałem się za przerabianie własnych ciuchów i basiców z sieciówek. Kupiłem farby i flamastry do tkanin i zacząłem zabawę. Przez pierwszy rok moje projekty trafiały do moich znajomych i przyjaciół jako prezenty urodzinowe. Po czym zaczęły się wiadomości, że ktoś widział mój t-shirt u kogoś i chce podobny. Po roku za pierwsze uzbierane pieniądze kupiłem maszynę do szycia i zacząłem szyć. Ponieważ nigdy nie miałem styczności z maszyną, moje pierwsze samodzielnie skonstruowane projekty nie zawsze nadawały się do noszenia. Ale, jak to mawiają, praktyka czyni mistrza, więc mogę się pochwalić, że jako samouk radze sobie całkiem nieźle projektując i szyjąc moją już czwartą kolekcję.

2. Jak bys okreslil styl #momidesign?
momi: Tak jak głoszę wszem i wobec: "Tworzymy rzeczy proste, streetwearowe dla ludzi, którzy cenią sobie wygodę i ciekawy design." i tego zdania będę się trzymał. Można długimi godzinami opowiadać czym chcę, żeby było #momidesig lub czym było na początku, ale zdaje mi się to zbyteczne. Robię projekty, które można wykorzystywać w codziennym życiu i łączyć z innymi. Są one zaczerpnięte z otaczającego mnie świata, z ludzi których obserwuje i słucham. Czasem ludzie zarzucają mi, że moje projekty są bardzo zachowawcze, że powstrzymuje się twórczo. I mam dla takich ludzi odpowiedź, że następna kolekcja będzie lekko freakowa.

3. Wiem, że niedawno wyszła Twoja kolekcja F/W 2014-15, a już tworzysz następną. Opowiedz coś o niej.
momi: Za wiele nie mogę jeszcze zdradzić. Niedawno wysłałem zgłoszenie kolekcji S/S 2015 do FashionPhilosophy na październikową edycję Fashion Week Poland i zobaczymy. Powiem tylko tyle, że będzie lekko zwariowana, zarówno materiałowo jak i kolorystycznie. Po więcej zachęcam do śledzenia mojego fanpage (www.facebook.com/momidesign), gdzie na bieżąco pojawiają się wszelkie informacje dotyczące poczynań #momidesign.

Mam nadzieje,że zdjęcia się spodobają! A już niedługo nowości!


3 komentarze:

 1. Fajne fotki :) Masz Zajebi*** Styl :P I do tego przystojny :) Powinieneś prowadzić kursy dla Polskich panów . Mało ich potrafi się fajnie ubrać :(
  Fajny Blog :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezawodny Biszek. A ubrania z MomiDesign właśnie zamawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja MoimDesign nie kojarzyłam, ale po wywiadzie na tyle zaciekawiła mnie postać Mateusza, że zaczęłam przeglądać projekty ;)
  zestaw zdecydowanie na plus, lubię - formę i konsekwencję, ":kolorystykę" :)

  OdpowiedzUsuń

f